Oszczędzaj energię na każdym kroku

dom energooszczędny projektProjekty domów energooszczędnych są coraz częściej poszukiwane i cieszą się powodzeniem wśród osób planujących swoje cztery ściany. Nic w tym dziwnego, bo mają wiele zalet.

Sprawdzi się w każdym przypadku

Wygląd takich domów może być bardzo różny, chociaż na ogół kojarzą się one raczej z bardziej nowoczesną architekturą. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się zarówno
-w przypadku domów jednorodzinnych parterowych,
-domów jednorodzinnych z poddaszem,
-szeregowych,
-a także bliźniaczych, które ostatnio ponownie stają się modne.

Ekologicznie i oszczędnie

Jeżeli interesuje nas dom energooszczędny projekt takiej budowli możemy zdobyć w mgnieniu oka, ponieważ dzisiaj jest to już powoli standard. Jaki to jest dom energooszczędny? Taki, który ma dobrą izolację przegród zewnętrznych, czyli stolarki okiennej i drzwiowej, zredukowane mostki termiczne, wysokiej jakości instalację grzewczą oraz koniecznie system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Nie bez znaczenia jest też codzienna eksploatacja, w tym dbałość o ekologię oraz wykorzystanie energii odnawialnej.

Domy energooszczędne to nie jest żadna fanaberia, ale powoli konieczność, więc myśląc o budowie warto wziąć pod uwagę takie właśnie rozwiązanie.