Projekt domu

małe domy projektyDecydując się na zakup działki i budowę własnego domu na samym początku określić powinniśmy nasze potrzeby w kontekście wielkości domu i możliwości finansowe. Rodzina wieloosobowa potrzebować będzie większej przestrzeni, niż małżeństwo z jednym dzieckiem.

Projekty dużych domów są bardziej różnorodne, ze względu na większą możliwość manewrowania pomieszczeniami i ich układem w przestrzeni domu. Jeśli chodzi o małe domy projekty najczęściej różnią się nieznacznie, co nie oznacza, że różnic nie ma. Najczęściej poza samym wyglądem zewnętrznym małe domy różnią się wykorzystaniem przestrzeni wewnątrz. Część projektów zakłada, że mimo niewielkich wymiarów dom ma sprawiać wrażenie przestrzennego, zaś drugi nurt chce maksymalnie wykorzystać posiadaną przestrzeń.

Wybór projektu

Decydując się na konkretny projekt powinniśmy określić na wielkości jakich pomieszczeń najbardziej nam zależy. Małe domy mogą być domkami parterowymi, ale również z zabudowanym poddaszem, dzięki czemu zyskamy dodatkową przestrzeń na przykład na sypialnię, pralnię lub pomieszczenia przeznaczone do przechowywania.
W projekcie warto uwzględnić chęć późniejszego dobudowania garażu. Dzięki temu w późniejszym czasie unikniemy problemów z odnalezieniem miejsca na przejście między domem a garażem.